Obsługa, napełnianie zbiorników ciśnieniowych (butli)
Cena od: 750,00 zł
Cena:
- Kurs obsługa butli/zbiorników ciśnieniowych – 750,00 zł
- Egzamin UDT (na gazy skroplone i sprężone oddzielny egzamin) – 450,00 zł
Cena od: 750,00 zł
Dofinansowanie przez Bazę Usług Rozwojowych
W ofercie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Alfa oferujemy szkolenie, które pozwoli uzyskać uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego na obsługę oraz napełnianie przenośnych zbiorników ciśnieniowych o pojemności powyżej 350 cm3. Kurs napełniania i obsługi butli adresowany jest przede wszystkim do osób pracujących lub pragnących podjąć zatrudnienie na stanowiskach mających związek z: montażem instalacji chłodniczych oraz pomp ciepła; strażaków; pracowników szpitali i uzdrowisk; osób zatrudnionych w przemyśle spożywczym; obsługą agregatów napełniających butle nurkowe (osób pracujących w centrach nurkowych); obsługą sprzętu do paintballu. Jak widać, perspektywy zawodowe po ukończeniu kursu napełniania przenośnych zbiorników ciśnieniowych są bardzo szerokie, dlatego każdy, kto zdecyduje się ukończyć proponowany przez nas kurs, ma szansę na znalezienie ciekawego zatrudnienia.
Wszystkie szkolenia zawodowe prowadzone w naszym ośrodku (w tym również kurs napełniania ciśnieniowych zbiorników przenośnych) podzielone są na dwie części: teoretyczną oraz zajęcia praktyczne. Dzięki temu w krótkim czasie można przyswoić najważniejsze wiadomości, a następnie nauczyć się praktycznych umiejętności napełniania zbiorników ciśnieniowych.
Celem kursu napełnianie ciśnieniowych zbiorników przenośnych jest przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne uczestnika do samodzielnego napełniania i obsługi urządzeń, a także zbiorników ciśnieniowych przenośnych o pojemności powyżej 350 cm3 gazami: skroplonymi – fluorowanymi, dwutlenek węgla, podtlenek azotu, amoniak i LPG; sprężonymi – tutaj wskazać można tlen, powietrze, azot czy argon; rozpuszczonymi – jak acetylen. Istotną część szkolenia z napełniania zbiorników ciśnieniowych stanowią wykłady o charakterze teoretycznym. Słuchacze zostają w tym czasie zapoznani z następującymi zagadnieniami: wykonywanie dozoru technicznego dla zbiorników przenośnych, ich badania i naprawy; ogólne wiadomości o właściwościach fizycznych i chemicznych gazów; informacje szczegółowe o gazach; konstrukcje zbiorników przenośnych i ich zasadnicze parametry; konstrukcje i zasadnicze wymagania dla osprzętu; znakowanie zbiorników przenośnych, kody barwne, etykiety ostrzegawcze; napełnianie zbiorników – czynności robocze i kontrolne; ogólne zalecenia BHP i przeciwpożarowe oraz transport i składowanie zbiorników przenośnych.
Po zajęciach teoretycznych swoją wiedzę czas zamienić na praktykę. Na zajęciach praktycznych instruktorzy nauczą jak prawidłowo i zgodnie z przepisami BHP obsługiwać i napełniać zbiorniki ciśnieniowe. Szkolenie zakończone jest egzaminem teoretycznym i praktycznym przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego. Po zdanym egzaminie uczestnik nabywa uprawnienia kwalifikacyjne UDT i wystawiany jest bezterminowy certyfikat z napełniania i obsługi zbiorników ciśnieniowych, honorowany przez pracodawców na terenie Unii Europejskiej.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz.U. nr 89, poz. 828 z 2003 r. i Nr 129, poz. 1184 oraz z 2005 r. Nr 141, poz. 1189)
Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego na obsługę i napełnianie przenośnych zbiorników ciśnieniowych o pojemności pow. 350 cm3 adresowane jest szczególnie do osób pracujących bądź chcących podjąć pracę na stanowiskach związanych z:
Celem kursu jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne uczestnika do samodzielnego napełniania i obsługi urządzeń oraz zbiorników ciśnieniowych przenośnych o pojemności powyżej 350 cm3 gazami:
– Skroplonymi – fluorowanymi, dwutlenek węgla, podtlenek azotu, amoniak i LPG
– Sprężonymi – tlen, powietrze, azot, argon itp.
– Rozpuszczonymi – acetylen
G1 Eksploatacja jest uprawnieniem podstawowym. G1 Dozór przeznaczony jest dla posiadaczy firm, osób na stanowiskach kierowniczych, osób kontrolujących pracę innych oraz osób na stanowiskach technicznych pełniących nadzór nad wykorzystaniem urządzeń, instalacji i sieci. Uprawnienie G1 Dozór pozwala na wykonywanie przeglądów stanu technicznego instalacji oraz podpisywanie protokołów z przeprowadzonych badań.
Na szkoleniu G1 (E i D) poruszane są m.in. następujące zagadnienia:
G1 Eksploatacja jest uprawnieniem podstawowym. G1 Dozór przeznaczony jest dla posiadaczy firm, osób na stanowiskach kierowniczych, osób kontrolujących pracę innych oraz osób na stanowiskach technicznych pełniących nadzór nad wykorzystaniem urządzeń, instalacji i sieci. Uprawnienie G1 Dozór pozwala na wykonywanie przeglądów stanu technicznego instalacji oraz podpisywanie protokołów z przeprowadzonych badań.
Na szkoleniu G1 (E i D) poruszane są m.in. następujące zagadnienia:
Szanowni Klienci!
Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.
Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.
Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.
Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.