Kursy spawalnicze

Chcesz zostać spawaczem? Jeżeli tak, to prowadzone w naszym ośrodku szkolenia zawodowego kursy spawalnicze są opcją specjalnie dla Ciebie. Spawanie to bardzo praktyczna i ceniona na rynku pracy umiejętność, dzięki której masz szansę zdobyć wyjątkowo ciekawą i opłacalną pracę. Nie czekaj i już dzisiaj poznaj nasze kursy spawalnicze. Gwarantujemy wysoki poziom zajęć praktycznych i teoretycznych, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Dla kogo przeznaczone są kursy spawalnicze?

Umiejętność spawania jest bardzo ceniona na współczesnym rynku pracy. Właśnie z tego powodu nasze kursy spawalnicze dedykujemy każdemu, kto chce zdobyć ciekawe umiejętności, a tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Nasze szkolenia przeznaczone są dla osób, które ukończyły 18 lat, a także posiadają co najmniej wykształcenie podstawowe. Od kandydatów wymaga się również dobrego stanu zdrowia, a także stosownego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu spawacza.

Postaw na kursy spawalnicze w naszym ośrodku szkoleniowym

Zawód spawacza daje szerokie perspektywy zawodowe na rynku pracy. Specjaliści, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do spawania poszczególnymi metodami, są poszukiwani przez pracodawców w różnych sektorach, m.in. w budownictwie, górnictwie, stocznictwie, przedsiębiorstwach transportowych i w wielu innych. Jeżeli zatem chcesz zdobyć pewny, atrakcyjny i dobrze płatny zawód, to postaw na nasze kursy spawalnicze. 

Jakie kursy spawalnicze oferujemy?

Nasz ośrodek szkolenia zawodowego oferuje kursy spawalnicze różnymi metodami. Podczas ich trwania poznasz wszystkie zasady oraz techniki pracy i uzyskasz niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu spawacza. Oferta Ośrodka Szkolenia Zawodowego ALFA obejmuje kursy spawalnicze następującymi metodami:

Kurs spawacza MAG – kurs spawania powyższą metodą przeznaczony jest dla osób chcących uzyskać kwalifikacje spawacza metodą MAG. Jest ona wykorzystywana do spawania większości materiałów z doborem drutów elektrodowych i gazu osłonowego, odpowiednich dla poszczególnych metali.

Kurs spawania elektrycznego – kurs spawania elektrycznego to szkolenia spawalnicze, obejmujące technikę łączenia elementów metalowych przy wykorzystaniu dodatkowego spoiwa, z użyciem spawarki elektrycznej.

Kurs spawania gazowego – kurs spawania gazowego to szkolenie spawalnicze dla osób, które chcą przyswoić technikę spawania gazowego blach i rur. Spawanie gazowe odbywa się na zasadzie stapiania brzegów metali, które są łączone przez nagrzewanie płomieniem powstającym przy spalaniu gazu palnego.

Kurs spawacza PE – kurs spawacza PE jest kursem spawalniczym z zakresu spawania tworzyw sztucznych – polietylenu (PE). Taka metoda spawania jest przydatna w wielu dziedzinach gospodarki, między innymi w budowie maszyn.

Kurs spawacza TIG – kurs spawacza TIG jest kursem spawania blach i rur spoinami pachwinowymi oraz czołowymi. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych metod spawania. Znajduje szerokie zastosowanie przy łączeniu aluminium i jego stopów z użyciem prądu przemiennego dla uzyskania wysokiej jakości złącz spawanych.

Kursy spawalnicze Katowice

Jeżeli chcesz podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć ciekawe umiejętności, które będą dla Ciebie szansą na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia, to zapisz się na  kursy spawalnicze w Ośrodku Szkolenia Zawodowego ALFA. Na nasze szkolenia zapraszamy osoby z Katowic, Zabrza, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Tychów, Bytomia, Chorzowa, a także pozostałych miast na Śląsku.