Kursy spawalnicze

Chcesz zostać spawaczem? Jeżeli tak, to prowadzone w naszym ośrodku szkolenia zawodowego kursy spawalnicze są opcją specjalnie dla Ciebie. Spawanie to bardzo praktyczna i ceniona na rynku pracy umiejętność, dzięki której masz szansę zdobyć wyjątkowo ciekawą oraz opłacalną pracę. Nie czekaj i już dzisiaj poznaj nasze kursy spawalnicze. Gwarantujemy wysoki poziom zajęć praktycznych i teoretycznych, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Kurs spawania w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, a także pozostałych miastach na Śląsku cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kursantów. Stanowi on kompleksowe przygotowanie do podjęcia pracy spawacza w różnych miejscach, zarówno w Polsce, jak i wielu krajach Unii Europejskiej. W naszym ośrodku można zapisać się na kursy spawania różnymi metodami w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dla kogo przeznaczone są kursy spawalnicze?

Umiejętność spawania jest bardzo ceniona na współczesnym rynku pracy. Właśnie z tego powodu nasze kursy spawalnicze dedykujemy każdemu, kto chce zdobyć ciekawe umiejętności, a tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Nasze szkolenia przeznaczone są dla osób, które ukończyły 18 lat, a także posiadają co najmniej wykształcenie podstawowe. Od kandydatów wymaga się również dobrego stanu zdrowia, a ważne jest zaświadczenie lekarskie o o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu spawacza.

Kursy spawania będą idealną opcją dla każdego, kto poszukuje stabilnego zatrudnienia na dynamicznym rynku pracy. Uprawnienia spawacza są bardzo cenione przez wielu pracodawców krajowych i nie tylko, dlatego warto je zdobyć.

Postaw na kursy spawalnicze w naszym ośrodku szkoleniowym w Katowicach i Zabrzu

Zawód spawacza daje szerokie perspektywy zawodowe na rynku pracy. Specjaliści, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do spawania poszczególnymi metodami, są poszukiwani przez pracodawców w różnych sektorach, m.in. w budownictwie, górnictwie, stocznictwie, przedsiębiorstwach transportowych i w wielu innych. Jeżeli zatem chcesz zdobyć pewny, atrakcyjny i dobrze płatny zawód, to postaw na nasze kursy spawalnicze.

Kursy spawania prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Przebieg szkolenia obejmuje zajęcia o charakterze teoretycznym, jak i praktyczną naukę spawania różnymi metodami. Po zakończeniu kursu kandydat przystępuje do egzaminu weryfikującego, którego pozytywny wynik pozwoli mu zdobyć stosowane uprawnienia. Szkolenia prowadzone są w nowoczesnych salach, a metody spawania odbywają się pod okiem profesjonalistów. Słuchacze otrzymują wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne, a program szkolenia został tak opracowany, aby w krótkim czasie przekazać wszelkie niezbędne informacje.

Jakie kursy spawania oferujemy?

Nasz ośrodek szkolenia zawodowego oferuje kursy spawalnicze różnymi metodami. Podczas ich trwania poznasz wszystkie zasady oraz techniki pracy i uzyskasz niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu spawacza. Oferta Ośrodka Szkolenia Zawodowego ALFA obejmuje kursy spawalnicze w następujących metodach spawania:

Kurs spawacza MAG – kurs spawania powyższą metodą przeznaczony jest dla osób chcących uzyskać kwalifikacje spawacza metodą MAG. Jest ona wykorzystywana do spawania większości materiałów z doborem drutów elektrodowych i gazu osłonowego, odpowiednich dla poszczególnych metali. To spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazu aktywnego, biorącego udział w procesie spawania.

Kurs spawania elektrycznego – kurs spawania elektrycznego to szkolenia spawalnicze, obejmujące technikę łączenia elementów metalowych przy wykorzystaniu dodatkowego spoiwa, z użyciem spawarki elektrycznej. Spawanie elektryczne jest bardzo popularne w wielu miejscach.

Kurs spawania gazowego – kurs spawania gazowego to szkolenie spawalnicze dla osób, które chcą przyswoić technikę spawania gazowego blach i rur. Spawanie gazowe odbywa się na zasadzie stapiania brzegów metali, które są łączone przez nagrzewanie płomieniem powstającym przy spalaniu gazu palnego. Spawanie blach i rur wymaga przygotowania, które można zdobyć w naszym ośrodku.

Kurs spawacza PE – kurs spawacza PE jest kursem spawalniczym z zakresu spawania tworzyw sztucznych – polietylenu (PE). Taka metoda spawania jest przydatna w wielu dziedzinach gospodarki, między innymi w budowie maszyn.

Kurs spawacza TIG – kurs spawacza TIG jest kursem spawania blach i rur spoinami pachwinowymi oraz czołowymi. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych metod spawania. Znajduje szerokie zastosowanie przy łączeniu aluminium i jego stopów z użyciem prądu przemiennego dla uzyskania wysokiej jakości złącz spawanych.

Kursy spawania Katowice, Gliwice, Zabrze – postaw na profesjonalny kurs spawania

Jeżeli chcesz podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć ciekawe umiejętności, które będą dla Ciebie szansą na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia, to zapisz się na  kursy spawalnicze w Ośrodku Szkolenia Zawodowego ALFA. Na nasze szkolenia zapraszamy osoby z Katowic, Zabrza, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Tychów, Bytomia, Chorzowa, a także pozostałych miast na Śląsku.

Po zakończeniu kursu słuchacze przystępują do egzaminu weryfikującego uprawnienia spawalnicze. Jego pozytywny wynik pozwala zdobyć potrzebnego do wykonywania pracy uprawnienia. Uczestnik podczas egzaminu na spawacza zdaje egzamin teoretyczny oraz praktyczny.

Kurs spawania w Katowicach, Zabrzu i nie tylko – zalety

Kursy spawacza w Ośrodku Szkolenia Zawodowego ALFA to najwyższy poziom nauczania. Naszym celem jest wyposażyć słuchaczy w niezbędną wiedzę, a także umiejętności spawania, które pozwalają na bezpieczną oraz wydajną pracę wybraną metodą spawania. Mocna strony naszych szkoleń to:

  • termin szkolenia – kursy prowadzone są regularnie, dlatego każdy może znaleźć termin dogodny dla siebie;
  • krótki czas trwania kursu;
  • wykwalifikowana kadra;
  • nowoczesne zaplecze dydaktyczne;
  • materiały dydaktyczne wliczone w cenę.

Sprawdź również pozostałe kursy prowadzone w naszym Ośrodku Szkoleniowym i wybierz coś specjalnie dla siebie.